Wystarczyło kilka miesięcy, czyli o sytuacji finansowej PZŁF (11.05.2018)

Czas wyboru nowych władz PZŁF zbliża się wielkimi krokami. To już 26 maja każdy z delegatów będzie mógł wskazać, którą drogę dla polskiego łyżwiarstwa figurowego wybiera.

Powrót do przeszłości?

Czy powrót do przeszłości sprzed czerwca 2017 roku, czyli niejasnych zasad funkcjonowania, braku dbałości o sportowców, trenerów i kluby? Powrót do nieracjonalnego gospodarowania skromnymi środkami związku? Czas braku wizji i pomysłu jak ruszyć z miejsca?

A może śmiało naprzód?

Czy może wybrać proces kontynuacji II półrocza 2017 roku pod moim kierunkiem, kiedy to wreszcie coś się ruszyło, zaczęliśmy porządkować procesy, powstały zręby normalności i duże nadzieje na przyszłe sezony. To był niestety zbyt krótki okres, aby nadrobić wieloletnie zaniedbania i wdrożyć nowe zasady funkcjonowania naszego związku. To był jednak czas, w którym zdążyliśmy wiele rozpocząć i wiele zrobić. Również finansowo, co chciałbym przedstawić na wykresach i prezentacji, którą dziś przedstawiam.

Chcecie dowiedzieć się prawdy?

Jeśli tak, to zapraszam do lektury interesujących materiałów opisujących różne aspekty ostatnich miesięcy i lat PZŁF. Będę je publikował co kilka dni na polskafigurowa.pl więc warto się z nimi zapoznać, przed podjęciem wyborczej decyzji. Zacznę od dzisiejszego odcinka „Sytuacja finansowa PZŁF”, albowiem wbrew rozsiewanym plotkom, nie zostawiłem związku w złej sytuacji finansowej i to nie ja rozpuściłem bez efektu „grubą kasę”. Jeśli dziś ktoś alarmuje środowisko, iż sytuacja finansowa PZŁF jest tragiczna, to szkoda, że nie robił tego w 2017 roku, gdy mieliśmy na koniec 2016 roku ponad 100 tysięcy zł mniej, do tego rok zakończyliśmy stratą -164.204 zł.  W zestawieniach pokazuję sytuację PZŁF na przestrzeni ostatnich 5 lat, przychody, koszty, środki finansowe na koniec kolejnych okresów, wydatki na wynagrodzenia i wynik finansowy poszczególnych lat. Niestety, z powodu braku wizji rozwoju związku nasze finanse zawsze wyglądały bardzo marnie, na dodatek brak zasad podziału tych skromnych środków powodował, iż nie było efektu w postaci rozwoju. Sami oceńcie, oglądając wykresy i zestawienia, a przyznacie mi rację, iż w 2017 roku udało nam się zdobyć i wygospodarować większe środki finansowe niż w latach poprzednich. To był niezwykle ciężki okres, pod względem zarządzania naszymi finansami, gdyż niestety poprzedni Zarząd wydał prawie wszystkie środki własne, które były na kontach PZŁF. Na co je przeznaczył, sami oceńcie, a jakie te wydatki przyniosły efekty? Pozostawiam to Wam do oceny. Zestawienia zostały przygotowane w oparciu o dane ze sprawozdań z lat 2013 – 2016 i wynik za 2017 oraz w oparciu o analizę przelewów zrealizowanych w 2017 roku z kont PZŁF, są więc wiarygodne. Więcej szczegółów w odcinku 1 tutaj>>>

Następny odcinek, równie ciekawy już 16.05.2018 w tym miejscu.

Zapraszam!

M.K.